Strona główna/Galeria

Galeria

Balik 2024

W środę w naszej szkole odbył się bal karnawalowy klas I-III. Uczniowie byli przebrani w pomysłowe i kolorowe stroje. Wszyscy świetnie się bawili w rytm muzyki dyskotekowej oraz chętnie brali udział w organizowanych zabawach.

 

 

 

 

 

 

 

Spektakl profilaktyczny Eko-skrzaci

Pierwszoklasiści uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym Eko-skrzaci w Wck Czyżowice.

 

 

 

 

 

Dzień Tolerancji i Życzliwości 2023

7 listopada świętowaliśmy Dzień Tolerancji i Życzliwości, aby uczcić ten dzień dzieci przyszły ubrane w kolorze żółtym oraz umieszczały pozdrowienia i miłe słowa na tablicy życzliwości.

 

 

 

 

Dzień Uśmiechu 2023

Dziś z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w szkole Dzień Uśmiechu. Światowy Dzień Uśmiechu to święto obchodzone corocznie w pierwszy piątek października. Symbolem jest żółta uśmiechnięta buzia symbolizująca promienny uśmiech i radość z życia - to za czym często tęsknimy i co chcielibyśmy widzieć jak najczęściej na twarzach otaczających nas ludzi. Pamiętajmy na co dzień nie tylko od święta, że „śmiech to zdrowie”.

 

 

 

 

 

Teatrzyk Bajkowe Skarbki Śląska

W listopadzie zawitał do nas Teatrzyk Bajkowe Skarby Śląska z przedstawieniem "Opowieść o dwóch siostrach". Wszystkim dzieciom bardzo się podobało.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 2022

W dniu 13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili obrazki z życia szkoły oraz zaprezentowali obowiązujące trendy modowe dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Wszyscy pracownicy naszej szkoły otrzymali wiele serdecznych życzeń, symboliczne kwiatki i słodkie upominki.

 

Mój Różaniec

Wystawa Międzyszkolna „Mój Różaniec".

Październik to miesiąc poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej .W związku z tym uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne różańce .Pracę naszych uczniów i uczniów z SP Rogów można oglądać w kościele NSPJ w Rogowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program "Fajnie jest być Polakiem"

W ramach programu “Fajnie jest być Polakiem” uczniowie klasy VI wykonali kanapki z najpiękniejszymi budowlami renesansowymi w Polsce. Kanapki wykonano realizując temat: “Renesans w Polsce”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program "Zaczytani"

W ramach współpracy z MOW w Kuźni Raciborskiej 14 listopada uczniów klasy II i III odwiedzili wychowankowie tamtejszej placówki, którzy w ramach autorskiego programu „ZACZYTANI” przygotowali dla nas wyjątkową lekcję. Przy pomocy bajek i opowiadań mogliśmy porozmawiać na tematy ważne i wartościowe. Razem z głównym bohaterem naszej bajki uczyliśmy się , na czym polega idea pomagania. Zrozumieliśmy również jak ważna w życiu jest prawdziwa przyjaźń. Było wspólne czytanie, zabawy i rozmowy. Wszystko po to, by razem odkryć, co tak naprawdę jest w życiu istotne...

 

"FACE TO FACE WITH THE WORLD"

Face to Face with the world” to program, który udowadnia, że przyjaźń międzykontynentalna jest wspaniałym zjawiskiem, które wywołuje uśmiech na twarzach wielu dzieci. Z początkiem lutego uczniowie klasy II i III dzięki współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej uczestniczyli w lekcji online ze szkołą w Ugandzie.Dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę, zaprezentowały swoje talenty, opowiedziały o swoich zainteresowaniach umawiając się jednocześnie na kolejne spotkanie. Zwieńczeniem tego pięknego dnia był kiermasz słodkości zorganizowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby ośrodków w Ugandzie i w Kenii. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, bez których ten kiermasz nie mógłby się odbyć. Cieszymy się , że mamy wokół siebie tak wspaniałych ludzi.

 

 

do góry