Galeria

Dzień Rodziny

24 maja przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoich Rodziców - świętowaliśmy Dzień Rodziny. Dzieci przygotowały dla Rodziców przedstawienie, w którym odbyły podróż po całej Polsce. Były również życzenia oraz słodki poczęstunek.

 

Dzień Pszczoły

Z okazji “Dnia Pszczoły”, który obchodzony jest 20 maja przedszkolaki udały się z wizytą do pszczelarza p. Damiana. Pan Damian opowiedział dzieciom o życiu pszczół, pracy pszczelarza, budowie ula oraz powstawaniu miodu. Na dzieci czekała słodka niespodzianka - degustacja miodu. Było to bardzo ciekawe spotkanie, za które bardzo serdecznie dziękujemy Panu Damianowi.

 

Wycieczka do Dzimierza

Nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do Dzimierza ,,Zakątek zwierzątek”. Najpierw Pani opowiedziała o zwierzętach, które tam mieszkają i rozdała kubeczki z marchewką, którą dzieci mogły pokarmić zwierzęta. W "Zakątku zwierzątek" dzieci miło spędziły czas ze zwierzętami. Karmiły kozy i baranki, poznały alpaki, małpkę a nawet małego kangura.

 

Dzień Ziemi 2024

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, wykonaliśmy wiele zadań i eksperymentów, wędrowaliśmy także ulicami Bluszczowa zbierając śmieci.

 

 

Dzień Wiosny 2024

W poszukiwaniu wiosny. Wszystkie dzieci wybrały się na wiosenny spacerek. Najpierw zrobiliśmy gaiki i wyruszyliśmy w poszukiwaniu listów, które zostawiła dla nas Pani Wiosna.

 

 

Wyjazd do teatru OP

Wyjazd do teatru na spektakl teatralny pt: " Alicja w krainie czarów" był bardzo udany. Spektakl wywołał u dzieci ogromną radość i niesamowite wrażenia.

 

 

Jasełka Bożonarodzeniowe 2023

19 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami zaś 18 stycznia przedszkolaki wystąpiły dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Występ zakończył się życzeniami, śpiewem i tańcem dzieci, na końcu dzieci wręczyły zaproszonym babciom i dziadkom przygotowane upominki.

 

 

 

 

Dzień Kredki 2023

22 listopada Dzień Kredki. Nasze przedszkolaki bardzo lubią rysować kredkami, dlatego świetnie bawiliśmy się cały dzień kolorowymi kredkami.

 

Dzień Postaci z Bajek 2023

6 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci.

 

 

Dzień Tolerancji i Życzliwości 2023

7 listopada świętowaliśmy Dzień Tolerancji i Życzliwości, aby uczcić ten dzień dzieci przyszły ubrane w kolorze żółtym oraz umieszczały pozdrowienia i miłe słowa na tablicy życzliwości.

 

Pasowanie na Przedszkolaka 2023

12 października w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

 

 

Obchody Dnia Przedszkolaka 2023

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Z tej okazji w wielu przedszkolach organizowane są różne atrakcje, konkursy, gry i zabawy. Nie inaczej było w naszym przedszkolu. Już od rana czekały na nas gry i zabawy. Nie zabrakło też słodkości. Szkoda, że Dzień Przedszkolaka jest jeden raz w roku.

 

Dzień Kropki 2023

Wspaniały dzień za nami, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Zobaczyliśmy film o kropce, były zabawy w kropkowe memory, konkursy i prace plastyczne. Oto fotorelacja z naszego Dnia Kropki. Bardzo dobrze się bawiliśmy.

 

Dzień Dziecka 2023

Dzień Dziecka. Przedszkolaki od rana miały mnóstwo atrakcji. Odbył się pokaz historyczny, zabawy i słodki poczęstunek. Byliśmy także w pobliskiej Hacjendzie, gdzie Państwo Rybarz zasponsorowało dzieciom lody. Dziękujemy bardzo serdecznie.

 

Dzień Rodziny 2023

Dzisiaj w przedszkolu było wyjątkowo. Odbył się Dzień Rodziny. Dzieci przygotowały dla Rodziców przedstawienie Calineczka.
Były również życzenia oraz słodki poczęstunek.

 

Dzień Strażaka

Dzisiaj przedszkolaki miały okazję odwiedzić remizę strażacką w Bluszczowie Pan Szymon przygotował dla dzieci bardzo ciekawą pogadankę oraz pokaz sprzętu i wozu strażackiego. Dziękujemy i życzymy wszystkim Strażakom bezpiecznej służby oraz szczęśliwych powrotów z akcji.

 

Sprzątamy dla Polski

W piątek nasze przedszkole wzięło udział w V edycji ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy Dla Polski". Celem wydarzenia jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

 

 

 

Audycja muzyczna styczeń 2023

W styczniu w przedszkolu odbyła się noworoczna audycja muzyczna, w której brały udział nie tylko przedszkolaki ale i podopieczne DPS-u Lyski i Jedłownik. Dziękujemy za spotkanie.

 

Wigilijka 2022

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny , spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment- Wigilia, Boże Narodzenie! Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje.

 

Planetarium Orbitek

W grudniu do naszej szkoły zawitało mobilne Planetarium ORBITEK. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w kosmicznym seansie 3D. Poznały planety, zobaczyły gwiazdy i znaki zodiaku. To była wspaniała lekcja astronomii.

 

Mikołaj 2022

Dnia 6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

 

 

 

Teatrzyk Bajkowe Skarbki Śląska

W listopadzie zawitał do nas Teatrzyk Bajkowe Skarby Śląska z przedstawieniem "Opowieść o dwóch siostrach". Wszystkim dzieciom bardzo się podobało.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka przedszkolaków po ulicach Bluszczowa. Dzieci zapoznały się z historią zwiedzanych pomników i kapliczek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Czerwony Kapturek pokona smog"

W ramach akcji "Mogę! Zatrzymać smog - przedszkolaku złap oddech" nasze przedszkolaki wystąpiły w przedstawieniu teatralnym pt. „Czerwony Kapturek pokona smog” 

 

 

 

 

Teatrzyk cieni

W ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego pt. "Magiczna moc bajek" nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk cieni pt. "Staś i dżdżownica".

 

 

Nie znaleziono galerii.

 

 

 

Pasowanie na Przedszkolaka 2020 r.

W poniedziałek 12.10.2020 r. w naszych Oddziałach Przedszkolnych odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka oraz Starszaka </p>
    </div>
     
       <div class= Pasowania na Przedszkolaka 2020 r. (3) Pasowania na Przedszkolaka 2020 r. (3)

 

Projekt Edukacyjny Ekoludek

W ramach projektu edukacyjnego Ekoludek, w miesiącu październiku byliśmy na wycieczce w lesie, zrobiliśmy piękne borowiki oraz zasadzilśmy do donic żołędzie i kasztany. Teraz tylko będziemy o nie dbać i czekać aż wykielkują.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry