J. angielski

Język angielski odbywa się w każdej grupie przedszkolnej w wymiarze 1 godziny tygodniowo, rozłożonej na dwa razy po pół godziny w określonych dniach:

  •  Maluchy

wtorek 9:35 - 10:05

czwartek 9:35 - 10:05

  •  Średniaki

wtorek 10:10 - 10:40

czwartek 10:10 - 10:40

  •  Starszaki

czwartek 10:45 - 11:15

piątek 11:15 - 11:45

 

Tematy, które wykorzystujemy na zajęciach są realizowane na podstawie miesięcznego planu pracy oraz wybranego programu nauczania i są one dostosowane do wieku oraz możliwości psychoruchowych dziecka. Wszystkie zajęcia odbywają się metodą TPR - czyli reagowanie całym ciałem, a dokładnie jest to nauka przez ruch, przez co włącza się całe ciało podczas przyswajania nowego słownictwa.

Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat posiada zalety. Dziecięcy mózg chłonie jak gąbka - bardzo szybko przyswaja nowe wiadomości. Należy wykorzystać te zdolności i zacząć naukę języka obcego jak najprędzej. Dzięki temu dziecko w sposób naturalny opanuje nowe słówka i zwroty, co będzie podstawą dla dalszej językowej edukacji.

Innym walorem nauki języka w tak młodym wieku jest też brak barier. Małe dziecko nie wstydzi się popełniać błędów, nie ma oporów przed mówieniem, jak to często zdaża się u dorosłych, którzy uczą się języka obcego. Dzięki temu nauka jest efektywniejsza, a dziecko chętniej zastosuje nowe umiejętności w codziennym życiu.

Angielski u dzieci przedszkolnych ma zwykle formę zabawy, dlatego nauka nie jest nudna i dziecko z entuzjazmem bierze w niej udział. To sprawia, iż nowe słowa oraz zwroty wchodzą do głowy w sposób naturalny. Zajęcia muszą być tak zorganizowane, aby na samym początku całkowicie wykorzystać skupienie dzieci, a następnie zająć je typową zabawą, podczas której mogą utrwalać sobie przyswojoną wcześniej wiedzę.

*tekst pochodzi ze strony: https://www.mjakmama24.pl/dziecko/przedszkolak/angielski-w-przedszkolu-na-czym-polegaja-zajecia-z-jezyka-angielskiego-w-przedszkolu-aa-x6j1-vTed-8Qu5.html?fbclid=IwAR0fLFWmvLbul5RFLJ1cbdFzUctCvI6T7jAC9_Liyc0G7A20CtJKhjVcOiE

 

do góry